„A magyar politikában példátlan szimpátia a törzsszavazók körében és támogatottság a szavazatukat a kormányzati teljesítmény alapján leadó szavazók között olyasvalami, amit nem magyaráz sem az ellenfelek minősége és szervezetei széttöredezettsége, sem Orbán Viktor meghatározó karizmája. Csak és egyedül a Fidesz által nyújtott kormányzati teljesítmény és a hagyományokon alapuló, de a modern magyar élet lehetősége, amelyben rengeteg szavazó ismerte fel a saját várakozásait a magyar jövővel kapcsolatban. A Fidesz egyszerre volt képes idáig a realitások elfogadására és megvalósítható víziók megfogalmazására és megvalósítására. A Fidesz az elmúlt 10 évben olyan távlatokat mutatott meg az országnak, amelyekről teljesen leszoktatta őket a baloldali és liberális kormányok kishitűsége és alkalmatlansága.
A magyar baloldal, amely mindig is egy kommunista-liberális tengelyen helyezkedett el, a magyar vidék erőforrásainak teljes elpusztításával hajtotta végre, erőltette ki azt a társadalmi katasztrófát, amelyet jelenkorunk haladói az ország modernizációjának merészelnek nevezni. Primitív nagyképűségük mindig is abban a faék egyszerűségű lenézésben nyilvánult meg, amit a vidékiek, a falusiak, a parasztok, az élelmiszer termelésből élő, városon kívüli emberek iránt éreztek és mutattak. A részben-egészben városiként induló Fidesz felismerte ezt az abszurditást és zseniális érzékkel volt képes a Független Kisgazdapárt helyére lépni a magyar vidéken, olyan politikát kínálva, amely megőrzi ezt a világot, élhetővé teszi és helyrehozza annak a gonosz rombolásnak a következményeit, amelyet a kommunisták és a liberálisok az elmúlt 75 évben elkövettek.
A Fidesz vezetői felismerték, hogy a balliberális értelmiségnek nem lehet szerepe Magyarország további sorsában, mert jobb esetben is teljesen érdektelenek a nemzet megmaradása iránt. Nem volt könnyű elfogadni ezt a tényt, de végül is minden más eredetileg vagy elvileg jobboldalról induló politikai alakulat 1990 után a kommunisták és a liberálisok segédcsapataként végezte. A Fidesznek sikerült felélesztenie azt a jobboldali értelmiséget, amely patriótaként akar élni és ellensúlyozza azt az idegenszívű álintellektualizmust, amelynek képviselői világvárosról világvárosra, multinacionális cégtől multinacionális cégig utazgatnak, hogy aztán helytartóként akarjanak visszatérni Magyarországra. 2020 után felcsillant annak lehetősége, hogy az 1945 után brutálisan megszakított nemzeti folytonosságot a kultúra területén is újra lehet építeni. A Fidesz a 2010-es ígéreteit lényegében megtartotta, olyan pályára állította az országot, amelyet lehet racionális alapon értelmezni, olyan politikát folytat, amely megőrzi az ország karakterét és lehetővé teszi az embereknek, hogy olyan életformában éljenek, amelyet a hazájukban megszoktak. A Fidesz politikája egyszerre jelen- és jövőorientált.